İNKA Elektronik İnşaat Mühendislik İç Ve Dış Ticaret Ltd. Şti 1996 yılında kurulmuştur.

Kuruluş amacı; ÇED (Çevresel Etki Değerlendirmesi) Yönetmeliği kapsamında, ÇED raporlarının hazırlanması ve buna yönelik olarak proje sahiplerine danışmanlık hizmeti verilmesidir. Kuruluşumuz, Çevre Bakanlığı tarafından 2000 yılında söz konusu faaliyetleri yapabilme ile ilgili yetkilendirilmiş ve ÇED raporları işlemlerimizi sürdürmekteyiz.

ÇED Raporlarının hazırlanması ile başlayan faaliyetlerimiz, tesislerin yasal izinlerinin tamamlanmasına yönelik olarak emisyon izni, deşarj izni, işletme izni ve GSM Ruhsatları ve İşletme Kayıt ve İşletme Onay konularında danışmanlık hizmetleri, Yatırım Teşvik Belgesi Alımında danışmanlık hizmetleri, Kırsal Kalkınma Projeleri, KOSGEB Destekleri ve Kalkınma Ajansları Hibe Programları konularında danışmanlık hizmetleri, atık yönetimi, toprak koruma projeleri hazırlanması yönünde genişleyerek tüm çevre ve teşvik konularında danışmanlık hizmeti verecek kapsama ulaşmıştır.

Bugün bünyesinde ki biyolog ve çevre ve gıda mühendislerinden oluşan uzman kadrosu ve 21 yıllık tecrübesi ile tüm çevre konularında danışmanlık hizmetlerine devam etmektedir.