Category Archives: DUYURULAR

20 ton/ gün kapasiteli Kontinü sistem Zeytinyağı Üretimi

Burhaniye ilçesinin Kırtık mahallesinde zeytinyağı işletmeciliği yapan EKC Group, Tarım ve Kırsal Kalkınma Kurumunun (TKDK) %65 hibe desteği ile 20 ton/ gün kapasiteli Kontinü sistem makine-ekipman alımı yaparak zeytinyağı üretimi sağlayacaktır. İşleme tesisi hem kendi köyü hem de yakın bölgedeki köyler için büyük önem arz etmektedir. Böylelikle proje kapsamında; İnsan sağlığına uygun ve hijyenik şekilde katma değeri yüksek zeytinyağı paketlemesi yapılacak, proje kapsamında alınan makine ekipmanlarının kullanılması için yapılacak olan istihdam olanağı sağlanacaktır. Zeytin üreticilerinin kurulacak olan Kontinü Zeytinyağı üretim tesisinde, daha kısa sürede ve yüksek kalitede ürünlerini bozmadan işlemeleri sağlanacaktır.
Zeytinyağında marka olmak istediklerini anlatan Mehmet Ali…

Read More...

Tahiroğlu Zeytinyağı Üretim Tesisi Projesi TKDK Hibe Desteği

GAMZE TAŞ

  Çanakkale’nin Eceabat ilçesinde zeytinyağı işletmeciliği yapan bir firma Tarım ve Kırsal Kalkınma Kurumunun (TKDK) %55 hibe desteği ile Tahiroğlu zeytinyağı üretim tesisi projesi yapmak istemektedir. 40 ton/gün zeytin işlenerek 8 ton/günlük zeytinyağı üretimi gerçekleştirilmesi ve Zeytinyağı Üretim Tesisi yapılması planlanmaktadır. Kurulması planlanan işletme bölgedeki zeytin üreticilerine ürünlerini kısa sürede, verim kaybına uğramadan işletebilme imkânı sunacağından bu bölge için son derece önemli durumda bulunmaktadır.

Eceabat ilçesi yakınlarında çok sayıda aile geçimini zeytinden karşılamaktadır. Talebin fazla oluşu ve bölgede kaliteli ve sağlıklı koşullarda üretim yapan yeterli sayıda üretim tesisin bulunmayışı nedeniyle yeni tesis yapılarak hem bölgenin ekonomik açıdan…

Read More...

Orfion Zeytinyağı Üretim Tesisi Kapasite Artışı HİBE Desteği Alınması

ERDİNÇ ÜZDEN

Çanakkale’nin Erenköy köyünde zeytinyağı işletmeciliği yapan bir firma Tarım ve Kırsal Kalkınma Kurumunun (TKDK) %65 hibe desteği ile Orfion Zeytinyağı Kapasite Artış ve Modernizasyon Projesi kuracaktır. Tesis üretimini arttırmayı hedefliyor. Tesiste proje döneminde 120 ton/gün zeytin sıkma kapasitesi ile çalışan Zeytinyağı Üretim Tesisinin 60 ton/gün kapasitesine sahip bir makinesinin çıkartılarak yerine 80 ton/gün kapasitesine sahip makine eklenecektir. En son haliyle proje kapsamında Zeytinyağı Üretim Tesisinin zeytin işleme kapasitesi toplamda 140 ton/güne ulaşıp AB standartlarında üretim yapılmaya devam edilecektir.

Zeytinyağında marka olmak istediklerini anlatan ERDİNÇ ÜZDEN, “Hibe desteği ile Tesiste yer alan ekonomik ömrünü tamamlamış olan makine ekipman yenisi ile…

Read More...

Kontinü Sistem Zeytinyağı Üretimi TKDK Hibe Desteği

Burhaniye ilçesinin Kırtık mahallesinde  zeytinyağı işletmeciliği yapan bir firma Tarım ve Kırsal Kalkınma Kurumunun (TKDK) %65 hibe desteği ile 20 ton/ gün kapasiteli Kontinü sistem makine-ekipman alımı yaparak zeytinyağı üretimi sağlayacaktır. İşleme tesisi hem kendi köyü hem de yakın bölgedeki köyler için büyük önem arz etmektedir. Böylelikle proje kapsamında; İnsan sağlığına uygun ve hijyenik şekilde katma değeri yüksek zeytinyağı paketlemesinde, Kırtık Köyü ve bölge halkının projeden olumlu etkilenmesi, Proje kapsamında alınan makine ekipmanlarının kullanılması için yapılacak olan istihdam olanağı, zeytin üreticilerinin kurulacak olan Kontinü zeytinyağı üretim tesisinde daha kısa sürede ve ürünlerini bozmadan işletmeleri sağlanacaktır.

Zeytinyağında marka olmak istediklerini anlatan…

Read More...

Butik Salamura Zeytin ve Zeytinyağı Üretimi Tesisi Kurulması için HİBE Desteği

Gömeç ilçesinin Karaağaç mahallesinde zeytinyağı işletmeciliği yapan bir firma Tarım ve Kırsal Kalkınma Kurumunun (TKDK) %65 hibe desteği ile 20 ton/gün Butik Salamura Zeytin ve Zeytinyağı üretim tesisi kuracaktır. Projenin hayata geçirilmesiyle her sene düzenli üretimde bulunmak, istikrarlı bir fiyat içinde zeytinci milyonlarca ailenin zarara uğramadan normal hayat sürmesini sağlamak, salamura sofralık zeytin ve zeytinyağı tüketimini her bölgede arttırmak, ülke ekonomisinde zeytinyağının üretim, tüketim ve ihracatında sağlam zeytinyağı politikalarına dayalı bir zeytincilik hayalinin gerçekleşmesi beklenmektedir.

 

Zeytinyağında marka olmak istediklerini anlatan Deniz AKKAŞ, “Butik Salamura Zeytin ve Zeytinyağının insan sağlığı için önemi göz ardı edilemez. Özellikle son yıllarda zeytin ve zeytinyağı…

Read More...

Bedri Öktem Zeytinyağı Üretimi Kapasite Arttırımı Hibe Desteği

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde zeytinyağı işletmeciliği yapan bir firma Tarım ve Kırsal Kalkınma Kurumunun (TKDK) %65 hibe desteği ile üretimini 2 kat arttırmayı hedefliyor. Tesiste proje döneminde 80 ton/gün üretim yapan firma kapasitesini 160 ton/ gün e çıkarmak istemektedir.

Zeytinyağında marka olmak istediklerini anlatan Bedri ÖKTEM, “ Hibe desteği ile ikinci bir Kontinü sistem zeytin işleme hattı alacağız. Zeytinler bekletilmeden üretime sevk işlemini gerçekleştirebileceğiz. İşletmemizin kapasitesini böylelikle arttırmış olacağız. Aldığımız hibe desteği projesi ile hedeflediğimiz kapasiteye ulaşacak ve işletme yeni istihdam teminine giderek önce kendine sonra bölge halkına ekonomik anlamda katkıda bulunacaktır. Amacımız sadece Türkiye’de değil Dünya tüketicilerinin de beğenisini kazanmak”.

TKDK…

Read More...

Taşındık

Yeni Ofisimize taşındık.
Harita için tıklayınız.

Read More...

Tanap Hibe Destekleri

Yerel Yönetimleri, Sivil Toplum Kuruluşlarını, Kooperatifleri, Birlikleri, Vakıfları, Federasyonları ve Birlik Federasyonlarını, Üniversiteleri, Kobi’leri ve İl Özel İdarelerini, Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP) Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları Hibelerinden yararlanmaya davet ediyoruz.

Hedef İller: Balıkesir (Gönen, Manyas, Susurluk) Çanakkale (Biga, Gelibolu)

Read More...

KOBİ’lere KOBİGEL ile 300 Milyon TL’lik Destek

KOSGEB, KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı ile “Bilişim Teknolojileri KOBİ’lerinin, Geliştirilmesi”, “Hızlı Büyüyen KOBİ’lerde Kapasite Geliştirme” ve “KOSGEB Destekli Girişimlere İvme” isimli üç yeni çağrı daha yayınladı.

Read More...